Lifting pochwy: jakie są opcje i czy to działa?

Co to jest lifting pochwy?

Lifting pochwy odnosi się do każdej metody używanej do poprawienia elastyczności i zdrowia pochwy, które mogą stracić napięcie mięśni i stają się luźne po porodzie lub menopauzy lub ze względu na wiek.

Większość kobiet znaleźć mają żadnych problemów z rozmiar, smarowanie lub elastyczności pochwy po porodzie lub jak się starzeją. Ale dla innych, problemy takie jak dysfunkcja seksualna, zanik pochwy, zwiotczenie pochwy, bolesne współżycie i stres nietrzymania moczu mogą mieć negatywny wpływ na jakość ich życia.

Aby to naprawić, istnieje szereg pochwy odmładzanie zabiegów dostępne, z których wszystkie twierdzą, że jest to część odmładzalna. Zabiegi te wahają się od kremy i pigułki, do leczenia laserowego lub częstotliwości radiowej, a nawet chirurgii.

Jednak nie wszystkie z nich dostarczyć korzyści, które twierdzą, że, więc mamy podjąć bliżej przyjrzeć się dostępne opcje i korzyści i wady każdego leczenia.

Jakie są korzyści z liftingu pochwy?

Pochwy odmładzanie ma wiele korzyści, jeden z nich jest lifting pochwy.

Pochwy może również pomóc:

 • Poprawić objawy z pochwy atrofii (gdy ściany pochwy stają się cieńsze, bardziej suche i zapalne)
 • zmniejszyć suchość pochwy
 • leczyć stresowe nietrzymanie moczu (SUI)
 • poprawić smarowanie
 • zmniejszenie liczby nawracających infekcji, takich jak pochwa bakteryjna (BV)
 • poprawić lakalność pochwy
 • zwiększyć przyjemność seksualną

Kobiety mogą korzystać z odmładzania pochwy na różnych etapach swojego życia. Dla niektórych kobiet, posiadanie dziecka może oznaczać, że ich pochwy nie jest tak ścisłe, jak to było przed urodzeniem. Inne mogą znaleźć one doświadczyć problemów stres nietrzymania moczu ze względu na słabe dno miednicy.

Kobiety, które przechodzą menopauzę, mogą doświadczyć zespołu moczowo-płciowego menopauzy, co może mieć negatywny wpływ na jakość ich życia. Objawy zespołu moczowo-płciowego menopauzy obejmują:

 • suchość pochwy lub podrażnienie
 • ból podczas stosunku
 • problemy z układem moczowym

Niektóre techniki, takie jak leczenie laserowe, może rzeczywiście zwiększyć pochwy naturalne smarowanie, co czyni stosunek bardziej przyjemne.

Jakie są możliwości leczenia

Opcje leczenia pochwy obejmują następujące elementy:

 • Nieinwazyjne kremy, aczkolwiek są one nieregulowane i nie zostały poddane badaniom lekarskim.
 • Nieinwazyjne leczenie laserowe
 • Operacja - może trwać do sześciu tygodni, aby w pełni wyzdrowieć po

Leczenie laserowe

Zabiegi laserem pochwowym, takie jak FemiLift, to niechirurgiczne zabiegi wykorzystujące energię, dostarczaną za pomocą różdżki lub sondy, która jest wprowadzana do pochwy w celu delikatnego podgrzania tkanki pochwy.

Podgrzewanie tkanki pochwy tworzy bezbolesne mikropęknięcia w ścianach pochwy. Te stymulują organizm do produkcji większej ilości włókien kolagenowych i elastynowych, które poprawiają smarowanie i przywracają wytrzymałość i elastyczność ścian pochwy.

Chociaż odmładzanie laserowe zostało udowodnione do pracy, ważne jest, aby zauważyć, że nie rzeczywiście dokręca mięśni pochwy. Zamiast tego leczenie laserowe działa poprzez poprawę smarowania, wytrzymałość i elastyczność pochwy ścian, które mogą sprawić, że pochwy czuć się bardziej napięte.

Mamy całą sekcję naszej strony internetowej poświęconej wszystko, co musisz wiedzieć o leczeniu FemiLift i podobnych technologii laserowych, takich jak energia lasera yag i energii częstotliwości radiowej.

Chirurgia

Chirurgia (zwana zabiegiem z zakresu chirurgii pochwy) jest czasami stosowana w celu naprawy urazów pochwy spowodowanych porodem, na przykład w celu naprawy mocno rozdartego mięśnia krocza.

Istnieje ważne rozróżnienie między zabiegiem pochwy i labiaplasty - często terminy są używane zamiennie, ale labiaplasty jest chirurgii w celu zmniejszenia rozmiaru sromów i nie ma wpływu na pochwy. Zabieg chirurgii pochwy jest dużym zabiegiem, wykonywanym w znieczuleniu ogólnym.

Ryzyko liftingu pochwy

Vaginoplastyka może trwać do sześciu tygodni, aby powrócić do zdrowia i ma związane z tym ryzyko, takie jak:

 • bliznowacenie
 • utrata czucia
 • krwawienie
 • Infekcja
 • martwica skóry (śmierć skórna)

Vaginoplastyka prowadzi do ściślejszego kanału pochwy, co może pomóc wyeliminować problemy takie jak stres nietrzymania moczu i zwiększyć satysfakcję seksualną.

Kremy, żele i pigułki

Żele, kremy i pigułki koncentrują się wyłącznie na elastyczności pochwy, a nie łagodzenie objawów związanych z problemami takimi jak stres nietrzymania moczu.

Kremy i pigułki są zazwyczaj sprzedawane za pośrednictwem Internetu i nie zostały zatwierdzone przez jakikolwiek organ medyczny. Lek, który został zatwierdzony i jest udowodnione do pracy przeszedł rygorystyczne testy i jest regulowane, co oznacza, że może być sprzedawany tylko za pośrednictwem apteki lub na receptę.

Jak również potencjalnie marnowania pieniędzy na produkt, który jest bardzo mało prawdopodobne, stosowanie nieuregulowanych żelów lub kremów do pochwy może spowodować, że możesz cierpieć później na infekcje lub na reakcje alergiczne na składniki.

Domowe środki zaradcze

Podejść do wszelkich naturalnych lub domowych środków z ostrożnością. Środki zaradcze takie jak umieszczenie octu z cydru, leszczyny czarownicy lub kurkumy w pochwie lub wokół pochwy nie są sprawdzone zabiegi liftingu pochwy. W rzeczywistości mogą one powodować dalsze problemy, takie jak zakłócenie delikatnej równowagi bakterii w pochwie.

Ćwiczenie

Nie można rzeczywiście dokonać liftingu pochwy poprzez aktywność fizyczną.

Posiadanie silnych mięśni dna miednicy może pomóc w zapobieganiu problemom takim jak stres nietrzymania moczu i może nawet poprawić wrażliwość podczas stosunku płciowego. Lekarze zalecają kobietom wykonywanie regularnych zestawów ćwiczeń z beczki w czasie ciąży i po porodzie, aby pomóc zaostrzyć ich mięśnie dna miednicy. Mogą być one jednak wykonywane na każdym etapie życia w celu napięcia mięśni dna miednicy.

Co to jest najlepsza opcja?

Będzie to zależeć od Twoich potrzeb. Jednak jest mądry, aby uniknąć zabiegów, takich jak domu środki zaradcze lub kremy i żele, ponieważ są one bardzo mało prawdopodobne, aby mieć żadnych korzyści i może nawet spowodować, że cierpisz podrażnienia, infekcji lub reakcji alergicznej.

Chirurgia jest naprawdę wymagana tylko w skrajnych przypadkach, gdy pochwa została uszkodzona, na przykład z powodu powikłań podczas porodu.

Dla większości kobiet poszukujących odmłodzenia pochwy, leczenia laserowego, ćwiczeń fizycznych lub obu są najlepszymi opcjami.

Czy lifting pochwy działa?

To zależy od leczenia. Pochwy laserowe odmładzanie, takich jak FemiLift, został udowodniony do pracy dla wielu kobiet. Rzeczywiście badania i raporty wykazały, że jest skuteczny przy liftingu pochwy i zwiększenia naturalnego smarowania i przyjemność podczas stosunku płciowego.

Mieliśmy wysoki poziom zadowolenia pacjentów z kobiet, które miały FemiLift traktowania w naszej klinice. Możesz przeczytać opinie na dole strony leczenia FemiLift.

Zabiegi takie jak żele, kremy, pigułki i środki naturalne nie są regulowane ani testowane i nie udowodniono ich skuteczności. Jest bardzo mało prawdopodobne, aby wypróbowanie ich przyniosło jakiekolwiek pozytywne rezultaty.

Ćwiczenia mogą pomóc poprawić napięcie mięśni dna miednicy, ale nie będzie miał wpływu na mięśnie w ścianie pochwy.

Jedynym zabiegiem, który będzie miał drastyczne, długotrwałe rezultaty, jest zabieg chirurgii pochwy. Jednak jest to bardzo kosztowne, niesie ze sobą wysokie ryzyko w porównaniu do leczenia laserowego i może trwać do sześciu tygodni, aby odzyskać z.

Pochwa składa się z mięśni i tak jak w przypadku mięśni w innych obszarach ciała, mogą one stać się luźne i niedotlenienie z wiekiem i bez ćwiczeń. 

Czy leczenie jest stałe?

Nawet wyniki pochwy, chociaż długoterminowe, nie są trwałe, ponieważ naturalny proces starzenia się mięśni pochwy ostatecznie doprowadzi do zaniku. Ponownie pochwy chirurgii jest główną procedurą medyczną, która ma związane z tym ryzyka - należy rozważyć te dogłębnie przed podjęciem decyzji o kontynuowaniu leczenia.

Odmłodzenie pochwy z laserem jest półtrwałe - będziesz po prostu trzeba uzupełnić leczenie co 12 do 18 miesięcy lub tak, aby utrzymać wyniki.

Jakie są skutki uboczne liftingu pochwy?

Skutki uboczne różnią się w zależności od leczenia, które wybierzesz. Lifting jest prawdopodobnie jedynym zabiegiem, w którym nie występują skutki uboczne. Na drugim końcu skali jest chirurgii, gdzie potencjalne skutki uboczne mogą obejmować uszkodzenia nerwów, zakażenia lub uszkodzenia odbytnicy lub pęcherza.

Tabletki, kremy i żele mają również potencjalne skutki uboczne i mogą być szczególnie ryzykowne, ponieważ są one nieuregulowane i mogą zawierać składniki, które powodują podrażnienia lub reakcję alergiczną.