Do czego służy FemiLift?

Terapia laserowa FemiLift może leczyć szereg problemów ginekologicznych, w tym suchość pochwy, stresujące nietrzymanie moczu, bakteryjną waginozę i wypadanie pochwy.

Odmładza ona tkanki na ścianach pochwy poprzez zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny oraz poprawę przepływu krwi. Pomaga to wzmocnić i dokręcić obszar, i zwiększyć doznania i smarowanie.

Ten nieinwazyjny zabieg działa poprzez wprowadzenie sondy do pochwy. Sonda wykorzystuje energię lasera do tworzenia bezbolesnych mikropęknięć w ścianach pochwy. Te malutkie łzy stymulują wzrost świeżej tkanki.

Poniżej przedstawiamy kilka specyficznych zastosowań sondy FemiLift oraz problemy, które może ona leczyć.

Jakie objawy może leczyć FemiLift?

 • Suchość pochwy
 • Stresowe nietrzymanie moczu
 • Waginoza bakteryjna
 • Wypadnięcie pochwy

Suchość pochwy

Co powoduje suchość pochwy?

Główną przyczyną suchości pochwy jest niski poziom estrogenu, głównego żeńskiego hormonu płciowego. Estrogen pozwala na prawidłowe funkcjonowanie żeńskiego układu rozrodczego (np. poprzez regulację cyklu miesiączkowego). Jest on również odpowiedzialny za rozwój żeńskich drugorzędnych cech płciowych, takich jak piersi.

Poziom estrogenu spada w miarę jak kobiety osiągają perimenopauzę i menopauzę. W czasie perimenopauzy Twoje ciało zaczyna się przygotowywać do menopauzy, w tym czasie możesz zacząć odczuwać objawy takie jak gorące rumieńce, huśtawki nastroju i suchość pochwy.

Jakie są możliwości leczenia suchości pochwy?

Suchość pochwy może być leczona hormonalną terapią zastępczą (HRT). Polega ona na użyciu krem estrogenowy, leki doustne lub pierścień wprowadzony do pochwy w celu zwiększenia poziomu estrogenów i pomóc złagodzić suchość.

Leczenie hormonalne działa tylko tak długo, jak wziąć hormony, po zaprzestaniu przyjmowania hormonalnych leków zastępczych, objawy mogą pojawić się ponownie.

Bardziej długoterminowe leczenie suchości pochwy, które nie wiąże się z hormonalnej wymiany jest leczenie laserowe.

Jak działa leczenie laserowe FemiLift w przypadku suchości pochwy?

Leczenie laserowe wykorzystuje energię cieplną do odmłodzenia i wzmocnienia ścian pochwy poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny. W miarę jak ściany pochwy stają się coraz silniejsze, sama pochwa staje się bardziej naturalnie nasmarowana, co pomaga złagodzić wszelkie suchości.

Jak długo trwa leczenie FemiLift, aby uzyskać suchość pochwy?

Można oczekiwać, że już po dwóch sesjach można spodziewać się poważnych udoskonaleń. W celu uzyskania najlepszych rezultatów zalecamy zazwyczaj dwie do trzech sesji co cztery do sześciu tygodni.

Jak długo utrzymują się wyniki?

Jeśli masz kurs dwóch lub trzech zabiegów, możesz oczekiwać, że rezultaty będą trwały do dwóch lat.

Stresowe nietrzymanie moczu

Co powoduje stresowe nietrzymanie moczu?

Stresowe nietrzymanie moczu jest jednym z najczęstszych rodzajów nietrzymania moczu. Kobiety cierpiące na ten stan mogą stwierdzić, że nietrzymanie moczu powoduje wyciek moczu, kiedy występuje ucisk na ich pęcherz, na przykład podczas biegania, kichania lub kaszlu.

Zdarza się to, kiedy mięśnie, które podtrzymują pęcherz i kontrolują wydalanie moczu, osłabiają się. U młodych kobiet jest to najczęściej spowodowane uszkodzeniem tkanek lub nerwów podczas porodu.

Inne przyczyny nietrzymania moczu ze względu na stres są następujące:

 • Chirurgia ginekologiczna - np. operacja obejmująca mięśnie dna miednicy.
 • Menopauza - spadek estrogenu może spowodować przerzedzenie i osłabienie wyściółki cewki moczowej, a ściany pochwy i mięśnie miednicy mogą z wiekiem ulec osłabieniu. Chociaż żadna z tych przyczyn nie powoduje nietrzymania moczu samodzielnie, to jednak zwiększają one ryzyko nietrzymania moczu ze względu na stres.
 • Otyłość lub ciąża - nadwaga może zwiększać ucisk na pęcherz.

Jakie są możliwości leczenia stresującego nietrzymania moczu?

Po pierwsze, twój lekarz rodzinny zaleci ci wzmocnienie mięśni dna miednicy przez wykonywanie ćwiczeń Kegla. Wiąże się to ze ściskaniem mięśni w górę, tak jakbyś powstrzymywał się od oddawania moczu.

Ankieta przeprowadzona przez Health & Aesthetics wykazała, że 29% kobiet, które urodziły dziecko, nigdy nie robiło żadnych ćwiczeń mających na celu wzmocnienie dna miednicy. Więc jeśli masz lekkie nietrzymanie moczu i nie wykonałeś żadnych ćwiczeń Kegla, to jest to pierwszy zabieg, którego należy spróbować.

Lekarz praktyki ogólnej może przepisać Ci krem hormonalny, który wzmocni tkankę pochwy i cewki moczowej i pomoże przywrócić poziom estrogenów. Spadek poziomu estrogenów może osłabić tkanki cewki moczowej i pochwy, co może prowadzić do nietrzymania moczu.

Jeśli masz ciężki stres nietrzymania moczu, możesz potrzebować operacji, aby podnieść i wsparcia cewki moczowej.

Jeśli masz lekki przypadek nietrzymania moczu ze stresem, możesz być dobrym kandydatem do leczenia FemiLift. Należy pamiętać, że FemiLift może leczyć tylko nietrzymanie moczu ze stresem, a nie inne rodzaje nietrzymania moczu.

Jak działa leczenie laserem FemiLift w przypadku stresującego nietrzymania moczu?

Celem leczenia FemiLift jest wzmocnienie ścian pochwy poprzez stymulację tkanki łącznej pochwy. Gdy ściany pochwy są silniejsze, zapewniają lepsze podtrzymanie cewki moczowej, a tym samym mogą poprawić objawy nietrzymania moczu.

Podczas sesji, Dr Tailor będzie leczyć wszystkie wokół pochwy, ale będzie koncentrować się na przedniej ścianie, gdzie pęcherz siada.

Ważne jest, aby podkreślić, że FemiLift jest odpowiedni tylko dla pacjentów z łagodnym lub umiarkowanym wysiłkiem nietrzymania moczu spowodowanym słabymi mięśniami dna miednicy.

Jak długo trwa leczenie FemiLift w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu?

Możesz zauważyć różnicę po pierwszym zabiegu. Jednakże, aby osiągnąć długotrwałe rezultaty, może to potrwać od dwóch do trzech zabiegów.

Jak długo utrzymują się wyniki?

Rezultaty mogą utrzymywać się do dwóch lat, pod warunkiem, że trzy zabiegi będą wykonywane w odstępie od czterech do sześciu tygodni.

Waginoza bakteryjna (BV)

Co powoduje waginozę bakteryjną?

Brak równowagi w naturalnych bakteriach w pochwie może powodować BV. Nie wiadomo, co powoduje tę nierównowagę, ale pewne rzeczy mogą zwiększać ryzyko rozwoju BV, w tym:

 • bycie aktywną seksualnie (choć ważne jest, aby pamiętać, że BV nie jest chorobą przenoszoną drogą płciową)
 • stosowanie produktów perfumowanych do mycia lub spryskiwania pochwy przy użyciu wkładki usznej (cewki)
 • antykoncepcja

Jakie są możliwości leczenia waginozy bakteryjnej?

BV można leczyć:

 • antybiotyk doustny
 • krem santibiotyczny nakładany na pochwę

Ponieważ BV często powraca, niektóre kobiety starają się jej zapobiegać poprzez leczenie mające na celu przywrócenie równowagi bakterii w pochwie. FemiLift może być tutaj opcją.

Jak działa laserowa kuracja FemiLift w przypadku bakteryjnej waginozy?

FemiLift działa poprzez przywracanie tkanek okładzinowych pochwy do znacznie zdrowszego stanu.

W rzeczywistości nie leczy on infekcji bakteryjnych, lecz stymuluje pochwę do stworzenia lepszego środowiska dla rozwoju naturalnych bakterii, aby zapobiec nawrotowi infekcji bakteryjnych.

Jak długo trwa leczenie FemiLift w przypadku bakteryjnej waginozy?

Femilift wymaga przeprowadzenia trzech wstępnych zabiegów co cztery do sześciu tygodni. Końcowe wyniki pokazują zazwyczaj 12 tygodni po ostatniej kuracji.

Jak długo utrzymują się wyniki?

Aby utrzymać rezultaty, po 12 do 18 miesiącach należy wykonać kolejny pojedynczy zabieg.

Wypadnięcie pochwy

Co powoduje wypadnięcie pochwy?

Mięśnie dna miednicy utrzymują organy miednicowe na miejscu. Jeśli mięśnie te osłabną, może to spowodować wypadnięcie organów miednicowych do pochwy.

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadnięcia pochwy (znaną również jako wypadnięcie narządów miednicowych) jest poród, szczególnie jeśli poród jest trudny lub powoduje powstanie więcej niż jednego dziecka.

Jakie są możliwości leczenia wypadnięcia pochwy?

Zależy to od tego, jak poważne jest wypadnięcie. Łagodne przypadki można leczyć przez:

 • wykonywanie ćwiczeń w celu wzmocnienia mięśni dna miednicy (znane jako ćwiczenia Kegel)
 • utrata wagi, jeśli jesteś otyły i unikasz ćwiczeń o dużym natężeniu ruchu (takich jak bieganie i aerobik)

Jak działa leczenie laserowe FemiLift w przypadku wypadnięcia pochwy?

FemiLift pomaga zapobiegać wypadaniu pochwy poprzez wzmacnianie ścian pochwy. Lasery stosowane w zabiegu tworzą malutkie, bezbolesne łzy w tkance ścian pochwy, które stymulują wzrost nowych, silniejszych tkanek.

Jak długo trwa zabieg FemiLift w przypadku wypadnięcia pochwy?

Dla uzyskania najlepszych rezultatów zalecamy przeprowadzenie trzech wstępnych zabiegów co cztery do sześciu tygodni.

Jak długo utrzymują się wyniki?

Aby utrzymać rezultaty, po 12 do 18 miesiącach należy wykonać kolejny pojedynczy zabieg.

Jakie schorzenia może leczyć FemiLift?

 • Hysterektomia
 • Dokręcanie pochwy poporodowej
 • Menopauza

FemiLift po histerektomii

Terapia laserowa FemiLift może leczyć objawy związane z histerektomią, takie jak suchość pochwy i ból podczas seksu.

Histerektomia jest zabiegiem chirurgicznym mającym na celu usunięcie wszystkich lub części narządów płciowych kobiety. W zależności od procedury, może ona obejmować usunięcie łona, szyjki macicy i/lub jajników.

Po przeprowadzeniu histerektomii u niektórych kobiet występuje suchość pochwy, szczególnie jeśli usunięto im jajniki. Powoduje to spadek estrogenu, hormonu, który pomaga utrzymać pochwę w stanie nawilżenia i elastyczności.

Suchość pochwy może powodować ból podczas seksu, swędzenie pochwy lub pieczenie, lub nietypowe absolutorium, z których wszystkie mogą mieć wpływ na jakość życia.

Jak FemiLift może pomóc kobietom, które miały histerektomię

Zabieg laserowy FemiLift może pomóc poprawić grubość, elastyczność i smarowanie pochwy, poprzez odmłodzenie tkanki ściany pochwy.

Możesz poddać się zabiegowi FemiLift bez względu na rodzaj histerektomii, nawet jeśli usunięto Ci szyjkę macicy.

To normalne, aby czuć, że pochwy jest ściślejsze lub luźniejsze niż było przed miałeś hysterectomy. Leczenie FemiLift może pomóc przywrócić pochwy tak, że szczelność i odczucia, których doświadczasz są podobne do tego, jak były one przed hysterektomii.

Porodowe FemiLift dla pochwy dokręcania śrub

Po porodzie twoja pochwa może czuć się szersza niż przed porodem, zwłaszcza jeśli urodziłaś duże dziecko, więcej niż jedno lub skomplikowany poród.

Jest to całkowicie normalne, i chociaż jest mało prawdopodobne, że pochwa powróci całkowicie do kształtu i szczelność miał przed porodem, dla wielu kobiet nie jest to problem.

Jednakże niektóre kobiety doświadczają problemów, takich jak wypadnięcie pochwy lub stres nietrzymania moczu z powodu osłabienia mięśni dna miednicy lub brak satysfakcji seksualnej z powodu pochwy nie jest tak napięty, jak to było przed porodem. FemiLift może pomóc w tych kwestiach.

Jak FemiLift może pomóc kobietom, które mają problemy z pochwą poporodową

Główną zaletą odmładzania pochwy za pomocą FemiLift jest poprawa jakości tkanki ściany pochwy. Za pomocą laserów do tworzenia małych łez w tkance, FemiLift pomaga stymulować wzrost kolagenu, który zacieśnia ściany pochwy i daje im większą elastyczność.

Proces ten wzmacnia również ściany pochwy, co może pomóc złagodzić lub zapobiec wspólnych problemów poporodowych, takich jak stres nietrzymania moczu i wypadnięcie pochwy.

Post-menopauzalny zanik pochwy (cienka, sucha, podrażniona tkanka pochwy)

Kiedy przejdziesz przez menopauzę, przestaniesz mieć miesiączki i nie będziesz już w stanie począć naturalnie. Częstymi efektami ubocznymi menopauzy są suchość pochwy i podrażnienia, spowodowane spadkiem poziomu estrogenów, który przynosi menopauza.

Niski poziom estrogenów po menopauzie może uczynić wyściółkę pochwy cieńszą, bardziej suchą i mniej elastyczną. To może uczynić seks bardziej bolesne, jak ściany pochwy są kruche i podatne na łzawienie podczas stosunku. Terapia FemiLift może pomóc w leczeniu tych skutków ubocznych.

Jak FemiLift może pomóc kobietom po menopauzie

Zabieg FemiLift stymuluje wzrost kolagenu w pochwie. Może to wzmocnić ściany pochwy i zwiększyć nawilżenie, dzięki czemu seks jest znacznie mniej bolesny.

Pochwa projektantka

Termin "pochwa projektanta" oznacza zmianę kształtu warg sromowych lub kształtu i powierzchni pochwy przy użyciu różnych technik inwazyjnych lub nieinwazyjnych.

Oficjalną nazwą tego procesu jest ginekologia kosmetyczna, która może odnosić się do wielu procedur medycznych, w tym do następujących:

 • Chirurgia kosmetyczna żeńskich narządów płciowych (FGCS) - zmienia strukturę i wygląd wewnętrznych i zewnętrznych narządów płciowych.
 • Dotyczy to również chirurgii warg sromowych w celu zmniejszenia wielkości minor sromowych, które są "wargami" po obu stronach otworu pochwy.
 • Vaginoplastyka-chirurgia w celu zacieśnienia kanału pochwy. Procedura polega na usunięciu części skóry z tyłu pochwy przed zszywania ściany pochwy z powrotem razem, aby dać pochwy więcej szczelności.
 • Procedury niechirurgiczne-te obejmują wprowadzenie sondy z laserem lub energii o częstotliwości radiowej do pochwy, aby odmłodzić tkankę ściany pochwy. Zabieg ten jest nieinwazyjny i nie wymaga chirurgii. FemiLift w szczególności może być stosowany w leczeniu nieestetycznych problemów, takich jak suchość pochwy i stresujące nietrzymanie moczu.

Jak FemiLift może pomóc w stworzeniu "pochwy projektantki"?

FemiLift to popularna, nieinwazyjna opcja dająca pochwie większą szczelność i wrażenie. Nie wiąże się z operacją, więc nie ma szans na kształt pochwy lub zewnętrznych narządów płciowych. Jednakże leczenie nie odmładza ściany pochwy w celu poprawy smarowania i szczelności.

Nie będzie można zobaczyć wyniki o FemiLift traktowania jak poprawy są dokonywane wewnątrz pochwy, ale należy być w stanie odczuć zmiany.