5 Rzeczy, które należy rozważyć przed zakupem wypełniaczy do ust

Kluczowe punkty

Wypełniacze do ust poprawiają objętość i kształt ust. Zazwyczaj używa się ich z dwóch powodów, aby:

  • Rozpylić usta osób starszych, których usta straciły objętość z powodu wieku. Zmieniać kształt osób z cienkimi, mniej wyrazistymi lub nierównymi ustami.

Powiększanie ust jest bardzo bezpiecznym, niechirurgicznym zabiegiem. Jest to popularny wybór dla kobiet, które chcą podkreślić swoje usta na specjalną okazję (np. Walentynki!) lub po prostu uzyskać taki kształt, jaki zawsze chciały.

Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed zabiegiem.

  1. Wypełniacze są tymczasowe
  2. Wypełniacze do ust powinny być podawane tylko przez wykwalifikowanego, doświadczonego profesjonalistę
  3. Wyniki powinny wyglądać naturalnie
  4. Lekkie stłuczenia i obrzęki są normalne
  5. Nie ma jednego uniwersalnego podejścia do wypełniaczy do ust.

Na końcu tego artykułu odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące wypełniaczy do ust.

1. Wypełniacze są tymczasowe

Wypełniacze do ust nie są trwałe i można się spodziewać, że rezultaty będą trwały od 6 do 12 miesięcy. To wszystko dzięki wypełniaczom do ust, w tym kwasowi hialuronowemu. Jest to substancja, która jest stopniowo rozkładana przez enzym zwany hialuronidazą, który znajduje się naturalnie w organizmie człowieka.

Kiedy efekt działania wypełniaczy zniknie, Twoje usta powrócą do tego, jak wyglądały przed zabiegiem, a użycie wypełniaczy nie wpłynie trwale na ich oryginalny kształt i wielkość.

Należy pamiętać, że po zabiegu usta mogą opuchnąć i posiniaczyć się, a ich rozmiar będzie się różnił u poszczególnych osób, dlatego nie można przewidzieć, ile czasu zajmie ustom osiadanie po zabiegu.

Jeśli planujecie Państwo wykonanie zabiegu na konkretne zdarzenie, najlepiej zarezerwować czas na zabieg 1-2 tygodnie przed tym zdarzeniem.

Jakie wypełniacze skórne są stosowane podczas zabiegu?

Do wypełniania ust używamy kwasu hialuronowego, który zapewnia im wilgoć i nawilżenie. Wypełniacze z kwasem hialuronowym przyciągają wodę z okolicznych tkanek, co pomaga utrzymać wilgoć i tym samym zwiększyć pulchność ust.

Używamy wypełniaczy Juvederm i Emervel - wysokiej jakości wypełniaczy, które dają miękkie, naturalne efekty.

2. Wypełniacze do ust powinny być podawane wyłącznie przez wykwalifikowanego, doświadczonego profesjonalistę.

W przeciwieństwie do Botoxu, wypełniacze skórne mogą być podawane bez recepty, co oznacza, że każdy może wykonać procedurę bez konieczności posiadania kwalifikacji. Oznacza to, że należy zachować szczególną czujność przy wyborze lekarza do wykonania zabiegu, ponieważ każdy, od dermatologów i kosmetyczek do fryzjerów może legalnie podawać wypełniacze.

Należy wybrać lekarza specjalizującego się w wykonywaniu zabiegów kosmetycznych na twarzy, np. lekarza kosmetyczkę. Dowiedz się, ile mają doświadczenia i upewnij się, że posiadają odpowiednią wiedzę i osiągnęły zadowalające wyniki w przeszłości, zanim zgodzisz się na wykonanie zabiegu.

Aby dowiedzieć się więcej na temat wyboru doświadczonego lekarza, przeczytaj nasz artykuł Jak znaleźć odpowiedniego lekarza do zabiegu z użyciem Botoxu, choć obejmuje on Botox, wiele z porad ma zastosowanie do wypełniaczy skórnych.

3. Wyniki powinny wyglądać naturalnie

Minęły już czasy oczywistego "pstrągowego dudnienia", a teraz znacznie częściej pacjenci wybierają bardzo naturalne wykończenie, gdy mają wypełniacze. Kluczowym celem przy podawaniu wypełniaczy do ust jest stworzenie naturalnego wyglądu, a nie dramatyczna zmiana wyglądu. Dla zdrowia + estetyki używamy wypełniaczy z kwasem hialuronowym Juvederm i Emervel, które sprawiają, że usta wyglądają bardzo naturalnie i są miękkie w dotyku.

Również to, jak czują się Twoje usta, powinno być naturalne, przy prawidłowym wykonaniu, odczucie w ustach nie powinno być inne niż przed zabiegiem.

4. Niewielkie siniaki i obrzęki są normalne.

Można oczekiwać, że przez kilka dni po zabiegu wystąpią lekkie stłuczenia, ale nie u wszystkich tak się dzieje i można w ogóle nie zauważyć żadnych siniaków. W zdrowiu + estetyce radzimy pacjentom, aby po zabiegu pozwolili ustom usta ustabilizować się przez 1-2 tygodnie. Jeśli tak się stanie, powinno być łatwo pokryć to makijażem dzień po zabiegu.

Tuż po zabiegu często występują obrzęki, które mogą utrzymywać się przez kilka dni. Ewentualne obrzęki można zlikwidować, nakładając na okolicę okłady z lodem. Możesz pomóc w zminimalizowaniu niepożądanych obrzęków i siniaków, nie pijąc alkoholu i nie ćwicząc w dniu zabiegu.

Po zrobieniu zastrzyków, lekarz masuje usta, aby wypełniacze rozproszyły się przez usta, dzięki czemu są one równe i nie ma widocznych grudek ani nierówności.

5. Nie ma jednego, uniwersalnego podejścia do wypełniaczy do ust.

Dobry praktykujący nie będzie miał ustawionego podejścia do podawania wypełniaczy ani nie będzie używał ustalonej ilości wypełniacza. Podczas konsultacji omówi, na których obszarach ust chciałbyś się skupić. Przedstawi również swoje sugestie, jak w naturalny sposób wzmocnić ten obszar.

Lekarz doradzi Ci, jaki rozmiar i kształt ust najlepiej będzie wyglądać dla Twojej twarzy, zachowując naturalne proporcje ust.

Idealna proporcja dla ust wynosi 1:1,6, co oznacza, że dolna warga powinna być 1,6 razy pełniejsza od górnej. Zachowanie tych proporcji może pomóc w uzyskaniu pięknych i naturalnie wyglądających rezultatów.

Jak w przypadku wszystkich dobrych zabiegów kosmetycznych, celem zabiegu jest zapewnienie jak najbardziej naturalnego efektu końcowego. Ponadto, powinna ona idealnie pasować do twarzy, większe nie muszą oznaczać lepszego.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące wypełniaczy do ust

Czy kwas hialuronowy jest produktem naturalnym?

Tak, kwas hialuronowy występuje naturalnie w ludzkim organizmie, gdzie jego zadaniem jest nadanie skórze elastyczności i objętości.

Kwas hialuronowy stosowany w wypełniaczach takich marek jak Juvederm, został opracowany specjalnie dla ust, aby nadać im niewiarygodnie naturalny wygląd i odczucia. Kwas hialuronowy użyty w tych wypełniaczach jest syntetyczny, więc nie jest to produkt pochodzenia zwierzęcego.

Czy wypełniacze do ust bolą?

Zabieg nie powinien boleć, ale możesz poczuć ostre ukłucie po wprowadzeniu igły. Każdy z nas odczuwa inny próg bólu, ale przy prawidłowym podawaniu powinien on być minimalny.

Wiele klinik, w tym poradni zdrowia + estetyki, stosuje miejscowy krem znieczulający do okolic ust. Nakłada się go na 20 minut przed zabiegiem, aby zdrętwiała okolicę i minimalizowała dyskomfort. Używamy najnowszych wypełniaczy skórnych, ponieważ zawierają one lidokainę, środek znieczulający znajdujący się w wypełniaczu. Używamy również najdrobniejszych igieł do precyzyjnych iniekcji i minimalizujemy dyskomfort.

Jak wyglądają wypełniacze do ust?

Kilka dni po zabiegu usta mogą być nieco twardsze w dotyku niż zwykle. Później, w miarę jak wypełniacze osiadają na miejscu, a obrzęk ust ustęp ustępuje, usta stopniowo się rozmiękczają. Normalne czynności, takie jak jedzenie, picie i całowanie, nie będą się różnić od tych, które miały miejsce przed nałożeniem wypełniaczy.

Co może się nie udać z wypełniaczami do ust?

Istnieje bardzo niewiele skutków ubocznych w przypadku wypełniaczy do ust. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie, więc problemy takie jak reakcje alergiczne są bardzo rzadkie.

Jeśli coś pójdzie nie tak, to często jest to spowodowane tym, że zabieg wykonał niedoświadczony lekarz. Do problemów tych mogą należeć guzki i wyboje, zbyt duże lub nierówne usta, drętwienie warg, a nawet martwica skóry.

Jeśli lekarz nie stosuje zastrzyków prawidłowo, istnieje ryzyko martwicy skóry. Z tego powodu ważne jest, aby zabieg był wykonywany tylko przez doświadczonego lekarza. Dr Rekha Tailor jest lekarzem posiadającym rozległą wiedzę anatomiczną. Dlatego też regularnie śledzi na bieżąco, uczestnicząc w kursach anatomii.

Najczęstszym efektem ubocznym zabiegu są siniaki, obrzęki i lekkie krwawienia wokół ust. Nie oznacza to jednak, że zabieg "nie powiódł się", ponieważ są to naturalne reakcje organizmu na wykonanie zabiegu. Zakres tych efektów ubocznych będzie różny u poszczególnych pacjentów. Jeśli zabieg został przeprowadzony prawidłowo, powinny być one minimalne.

Czy mogę dostać wypełniacz do ust, gdy jestem w ciąży?

Nie, nie zaleca się stosowania wypełniaczy w czasie ciąży lub karmienia piersią.