Gdzie na ciele mogą być stosowane wypełniacze skórne?

Kluczowe punkty

Wypełniacze skórne mogą być stosowane w celu poprawy wyglądu wielu obszarów ciała. Na tej stronie można dowiedzieć się o posiadaniu wypełniaczy skórnych w następujących miejscach:

  • Ręce
  • Dekolt
  • Earlobes
  • Stopy

Czy w tych obszarach istnieją alternatywy dla wypełniaczy skórnych?

Wszystkie powyższe zabiegi są bardzo bezpieczne i odbywają się w naszej klinice z siedzibą w Surrey.

Ręce

Powody, dla których warto się leczyć: uszkodzenie przez słońce, starzenie się

Z wiekiem skóra na naszych rękach staje się cieńsza, co powoduje, że żyły i ścięgna stają się bardziej widoczne. Często proces starzenia się sprawia, że pojawiają się przebarwienia, takie jak plamy słoneczne. Skóra krepowa jest częstym problemem na rękach i często jest spowodowana suchością. Zabiegi takie jak peelingi chemiczne i laserowy resurfacing mogą pomóc zmniejszyć widoczność przebarwień na dłoniach. Może również poprawić teksturę, ale aby uzyskać gładką, jędrną skórę można rozważyć zastosowanie wypełniaczy skórnych.

Wypełniacze skórne działają poprzez przywracanie objętości utraconej wraz ze starzeniem się skóry. W przypadku stosowania na dłoniach, może to spowodować, że widoczne kości, ścięgna i żyły staną się mniej widoczne. Jednocześnie nadają dłoniom bardziej młodzieńczy wygląd.

Twój lekarz określi, ile wypełniacza potrzebują Twoje ręce i gdzie należy wstrzyknąć zabieg do rąk. Tak jak w przypadku każdego zabiegu estetycznego, ważne jest, abyś zobaczył doświadczonego i wykwalifikowanego lekarza posiadającego szczegółową wiedzę na temat anatomii rąk. Jeśli preparat nie jest wstrzykiwany wystarczająco głęboko w skórę, może być widoczny. A jeśli wstrzykuje się go zbyt głęboko, efekty mogą się szybciej zanikać.

Po wstrzyknięciu wypełniaczy, lekarz wmasowuje je na miejscu. Wypełniacze skórne powinny mieć kształt dłoni, a jednocześnie być w stanie dostosować się do ciągłego ruchu rąk.

Po prawidłowym wstrzyknięciu, wyniki pojawią się natychmiast i, w zależności od jakości użytego wypełniacza, będą trwały ponad rok. W firmie Health & Aesthetics, Dr Rekha stosuje wyłącznie wypełniacze najwyższej jakości, co oznacza, że rezultaty mogą utrzymywać się przez 12-18 miesięcy.

Czy dostanie się do rąk wypełniaczy skórnych boli?

Większość pacjentów nie odczuwa bólu podczas zabiegu, ponieważ używamy ultracienkich igieł i przed zabiegiem nakładamy na ręce krem znieczulający.

Czy posiadanie wypełniaczy w dłoniach ma jakieś skutki uboczne?

Mogą wystąpić przejściowe lekkie stłuczenia, obrzęki i zaczerwienienia.

Dekolt

Powody podjęcia leczenia: ekspozycja na słońce, szybki przyrost i utrata masy ciała, palenie tytoniu

Dekolt odnosi się do górnej części piersi, klatki piersiowej, szyi i ramion. Proces starzenia powoduje, że okolica ta staje się kremowa, a na jej strukturę często wpływają plamy starcze. W niektórych przypadkach między górną częścią piersi mogą tworzyć się wyraźne linie, a skóra może nabrać skórzanego wyglądu.

Obszar ten jest szczególnie podatny na starzenie się ze względu na cienkość skóry, wagę piersi i stałe ruchy mięśni szyi i ramion; jest to również obszar, który jest powszechnie narażony na działanie promieni UV pochodzących ze słońca.

Najczęstszym wypełniaczem wstrzykiwanym w ten obszar jest kwas hialuronowy, który uzupełnia poziom nawilżenia i tym samym zmniejsza efekt krepującej skóry. Lekki kwas hialuronowy, taki jak Juvederm Volite, daje doskonałe rezultaty.

Twój lekarz doradzi Ci odpowiednie zabiegi uzupełniające lub alternatywne, które mogą być stosowane do leczenia zmarszczek na dekolcie, w tym Ultherapy.

Czy otrzymanie wypełniaczy skórnych do dekoltu boli?

Większość pacjentów nie odczuwa żadnego bólu podczas zabiegu. Twój lekarz nałoży krem znieczulający przed zabiegiem, aby złagodzić jakikolwiek dyskomfort.

Czy istnieją jakieś skutki uboczne posiadania wypełniaczy skórnych do dekoltu?

Tak jak w przypadku większości zabiegów z użyciem wypełniaczy skórnych, istnieje ryzyko lekkiego zasinienia, zaczerwienienia i obrzęku, ale są one tymczasowe.

Płatki uszne

Powody kuracji: ciężkie kolczyki, zwiotczała skóra, uszkodzenia spowodowane przez słońce

Kolczyki mogą zwisać i marszczyć się z wiekiem, a dziurka od kolczyków może się powiększyć w wyniku noszenia ciężkich kolczyków. Nadmiernie wydłużone i pomarszczone kolczyki mogą być "wypełnione" wypełniaczami skórnymi, które wygładzają zagniecenia i zapewniają prawidłowe osadzenie kolczyków w uchu; wypełniacze przywracają mu bardziej młodzieńczy wygląd.

W odróżnieniu od obszarów ciała, takich jak twarz i szyja, w płatkach usznych jest bardzo mało dynamicznych ruchów, więc wstrzykiwane tutaj wypełniacze skórne mogą mieć długotrwały efekt, często nawet do 18 miesięcy.

Kolczyki będzie można nosić tydzień po zabiegu.

Czy otrzymanie wypełniaczy skórnych do płatków usznych boli?

Nie, większość pacjentów nie odczuwa żadnego bólu po wykonaniu zabiegu. Twój lekarz nałoży na płatek uszny miejscową estetykę, aby zminimalizować potencjalny ból.

Czy istnieją jakieś skutki uboczne stosowania wypełniaczy skórnych do płatków usznych?

Zastrzyki z wypełniaczami w płatkach usznych mają zazwyczaj minimalne efekty uboczne, do których należą lekkie krwawienie, zaczerwienienie i obrzęk. U niektórych pacjentów mogą występować niewielkie grudki w płatku usznym, które jednak znikną po kilku dniach.

Stopy

Powody leczenia: kostne stopy, dla dodatkowej amortyzacji przy noszeniu wysokich obcasów

Wypełniacze skórne stosowane są nie tylko w celach estetycznych. Można je wstrzykiwać w podeszwy stóp, aby złagodzić bóle i bóle związane z noszeniem wysokich obcasów przez dłuższy czas. Noszenie wysokich obcasów wymusza obciążenie ciała do przodu stopy, powodując bolesne drgawki w kulkach stóp. Wstrzyknięcie w ten obszar wypełniaczy skórnych może zwiększyć amortyzację na kulkach stóp. Sprawia to, że noszenie wysokich obcasów jest bardziej komfortowe. Można się spodziewać, że efekty będą trwały nawet do roku po wykonaniu tego zabiegu.

Wypełniacze skórne mogą być również stosowane w celach estetycznych na stopach, dodając objętości kościom stóp i maskując widoczne ścięgna, kości i żyły. Jeśli wybierasz się na wakacje lub uczestniczysz w specjalnym wydarzeniu, podczas którego Twoje stopy będą wystawione na pokaz, zabieg ten może pomóc Twoim stopom wyglądać jak najlepiej.

Ulgę w bólu związanym z noszeniem wysokich obcasów można uzyskać już po 2-3 dniach od zabiegu.

Czy otrzymanie wypełniaczy skórnych do stóp boli?

Niektórzy klienci odczuwają lekki dyskomfort. Aby zminimalizować dyskomfort, przed zabiegiem wykonuje się miejscowe zabiegi estetyczne.

Po zabiegu nie ma przestojów i można od razu po zabiegu chodzić i prowadzić samochód.

Czy istnieją jakieś skutki uboczne posiadania wypełniaczy skórnych dla stóp?

Efekty uboczne tego zabiegu są minimalne, ale niektórzy pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort lub zaczerwienienie po zabiegu.

Czy istnieją alternatywy dla stosowania wypełniaczy skórnych w tych obszarach?

Profhilo to nowy rodzaj wstrzykiwanego kwasu hialuronowego (HA), który nie dodaje skórze objętości, ale leczy jej zwiotczenie, zmniejszając widoczność obwisłej skóry. Produkt może być stosowany na twarz, szyję i dekolt jako wypełniacz, ale w przeciwieństwie do wypełniaczy, może być również stosowany na ramiona w leczeniu obwisłej, krepowanej skóry. Możesz dowiedzieć się więcej o unikalnych korzyściach płynących z zastosowania produktu, czytając naszą stronę Profhilo.

Peelingi i ZO Cosmeceuticals mogą być używane do odmładzania skóry i usuwania wyprysków, takich jak plamy słoneczne z obszarów ciała, w tym dekoltu i rąk.