6 powszechnych mitów na temat iniekcji

Preparaty iniekcyjne to popularna procedura stosowana w celu poprawy wyglądu skóry. Jak w przypadku wielu tematów, krążą różne mity dotyczące zabiegów iniekcyjnych, dlatego uznaliśmy, że nadszedł czas, aby wyjaśnić tę kwestię. Poniżej przedstawiamy listę kilku powszechnych mitów dotyczących wypełniaczy i preparatów iniekcyjnych.

Czym są iniekcje?

Zabiegi iniekcyjne to zabiegi przeprowadzane przy użyciu igły lub strzykawki. Istnieje wiele różnych rodzajów procedur iniekcyjnych, do których należą: osiem punktów liftingu twarzy, Botox, wypełniacze skórne, MD Codes, Profhilo, kanały łzowe i szlifowanie zębów.

Mit #1 - Botox i wypełniacze działają w ten sam sposób

Te dwie procedury działają zupełnie inaczej. Botox jest neuromodulatorem, który w sposób szczególny oddziałuje na mięśnie i hamuje ich ruch. Dlatego też jest on stosowany głównie na czole, między oczami i w okolicy kurzych łapek, gdzie pojawiają się zmarszczki spowodowane ciągłą mimiką twarzy. Efekt utrzymuje się zwykle około 3 miesięcy.

Wypełniacze są używane do powiększania lub "wypełniania" tkanek, które utraciły objętość. Można je stosować w wielu obszarach twarzy, w tym na skroniach, policzkach, ustach i wokół ust. Efekty stosowania wypełniaczy utrzymują się przez około 9-12 miesięcy, choć niektóre z nich mogą utrzymywać się nawet do 18 miesięcy.

Mit #2: Botoks jest uzależniający

Zastrzyki kosmetyczne nie są fizjologicznie uzależniające i nie ma naukowych dowodów na to, że zastrzyki uzależniają. Zabiegi powinny być zawsze wykonywane z umiarem, a ich celem powinno być uzyskanie naturalnego i długotrwałego efektu. Zazwyczaj ludzie otrzymują więcej niż jeden zastrzyk, ponieważ podobały im się wyniki leczenia i chcą poprawić ten obszar twarzy po tym, jak efekty znikną.

Mit #3: Wypełniacze kosmetyczne są bardzo bolesne

Chociaż każdy z nas ma inny próg bólu, wypełniacze kosmetyczne nie są tak bolesne, jak mogłoby się wydawać. Kiedy myślisz o zastrzykach, łatwo jest pomyśleć, że będą one bardzo bolesne. W rzeczywistości jest to uczucie lekkiego szczypania, które trwa tylko kilka sekund.

Wielu naszych pacjentów zgłasza się do nas na zabiegi z użyciem wypełniaczy skórnych, podczas których na dwadzieścia minut przed zabiegiem podajemy krem znieczulający, zapewniając naszym klientom maksymalny komfort i odprężenie. Przed zabiegami z użyciem botoksu stosujemy aplikator chłodzący, aby złagodzić niewielki ból, jaki może wywołać mała igła.

Mit #4: Rezultaty są trwałe

Niektóre wypełniacze mogą utrzymywać się nawet do roku, chociaż Botox utrzymuje się tylko przez trzy miesiące. Aby utrzymać rezultaty, konieczne są wielokrotne zastrzyki. Zabiegi z użyciem Botoxu tymczasowo rozluźniają mięśnie, a zastrzyki rozluźniające zmarszczki, takie jak Botox, są również doskonałym sposobem leczenia bruksizmu, czyli zgrzytania zębami.

Mit #5: Botoks i wypełniacze są tylko dla kobiet

Jest to bardzo nieścisły mit, ponieważ tego typu zabiegi są przeznaczone zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, i są popularne wśród obu płci. Chociaż zabiegi kosmetyczne z użyciem iniekcji są częściej wykonywane przez kobiety, odnotowano znaczny wzrost ich popularności wśród mężczyzn.

Zabiegi z użyciem botoksu są najskuteczniejszym niechirurgicznym sposobem na wygładzenie dynamicznych zmarszczek, które pojawiają się w popularnych miejscach, takich jak brwi, czoło i kąciki oczu. Ponieważ może to wystąpić zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, obie płcie korzystają z tych procedur.

Mit #6: Botox jest skuteczny tylko w przypadku zmarszczek mimicznych

Botox ma o wiele więcej zastosowań niż tylko leczenie zmarszczek mimicznych. Botoks został opracowany jako środek do leczenia zaburzeń neurologicznych i nadal jest stosowany w wielu różnych schorzeniach. Botox może być stosowany w przypadku depresji, migren, przewlekłego bólu szyi i pleców, mimowolnych ruchów twarzy i drżenia karku.