Kremy na cellulit a zabiegi na cellulit: co jest najlepsze?

Jak wypadają zabiegi na cellulit w porównaniu z kremami na cellulit?

To częste pytanie, które słyszymy w naszej klinice.

Każdej wiosny i lata miliony kobiet poddają się zabiegom na cellulit i stosują kremy na cellulit, aby wygładzić swoje uda przed plażą.

 • Większość kobiet uważa, że zabiegi na cellulit są skuteczniejsze, ale są też droższe.

 • Kremy na cellulit są znacznie bardziej ekonomiczne niż zabiegi, więc mają większy sens, przynajmniej z ekonomicznego punktu widzenia.

Jednak większość kobiet uważa, że kremy są mniej skuteczne, a wiele z nich uważa, że kremy w ogóle się nie wchłaniają lub że korzyści z ich stosowania wynikają z wmasowywania kremu w nogi - są to dwa mity, które szczegółowo omówiliśmy w poprzednich artykułach. Ale podsumowując muszę powiedzieć, że:

 • oczywiście dobry krem na cellulit jest wchłaniany

 • a efekt wmasowywania kremu w skórę jest znikomy.

W tym artykule szczegółowo analizujemy wady i zalety zabiegów na cellulit oraz kremów na cellulit.

Co jest bardziej skuteczne, krem na cellulit czy zabieg na cellulit?

 • Przede wszystkim należy zauważyć, że ze względu na wieloaspektowy charakter cellulitu, większość kremów na cellulit nie działa, zazwyczaj ze względu na niskie stężenie tylko jednego lub dwóch składników aktywnych w większości kremów.

 • Podobnie większość zabiegów na cellulit jest mało skuteczna ze względu na niską jakość sprzętu / słabą wiedzę terapeutów na temat cellulitu.

Dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że dany zabieg lub krem nie jest skuteczny. Jednak niewielka liczba zabiegów i kremów jest skuteczna, a w przypadku skutecznych zabiegów/kremów różnice są następujące.

(W tym artykule będziemy wielokrotnie odwoływać się do "DOBREGO zabiegu na cellulit" i "DOBREGO kremu na cellulit", aby odróżnić je od tak zwanych "kremów na cellulit" za 20 funtów czy też wielu chwytliwych zabiegów na cellulit).

Dobry zabieg na cellulit działa szybciej, ale jest droższy

Dobry zabieg na cellulit zapewni bardziej imponujące rezultaty i szybciej niż dobry krem na cellulit, ale jest też zwykle mniej ekonomiczny.

Najlepszymi możliwymi metodami leczenia cellulitu są:

 • radiofrekwencja o wysokiej intensywności i głębokiej tkance

 • kawitacja ultradźwiękowa o wysokiej intensywności i głębokiej tkance

 • oraz, w mniejszym stopniu, silny masaż ukierunkowany na cellulit.

Prawie wszystko inne po prostu nie "działa", co oznacza, że nie zapewnia dobrych rezultatów w rozsądnej liczbie sesji dla większości ludzi.

Silne zabiegi ukierunkowane na cellulit, takie jak te wymienione powyżej, mogą w większości przypadków zapewnić dobre, długotrwałe rezultaty w ciągu 6-12 sesji.

Oczywiście wyniki będą się różnić w zależności od stopnia zaawansowania choroby, indywidualnej reakcji organizmu na leczenie oraz stylu życia prowadzonego w trakcie terapii.

Typowy kurs 6-krotnych sesji dobrego zabiegu na cellulit będzie kosztował w Londynie od £1200 do £2400 za obszar (cena nie jest najlepszym wskaźnikiem, ale są to średnie londyńskie ceny kilku dobrych zabiegów, które istnieją).

Przy zabiegach wykonywanych dwa razy w tygodniu, dobre, długoterminowe rezultaty można zauważyć już po 3-6 tygodniach.

Można więc powiedzieć, że zabiegi są bardziej efektywne, jeśli brakuje nam czasu, ale nie są efektywne pod względem kosztów. Niezależnie od kosztów, zabiegi są bezwzględnie bardziej skuteczne same w sobie.

 • Dobry zabieg na cellulit bardzo pomaga w ujędrnianiu skóry i adipolizie, czyli w dwóch obszarach, w których kremy nie mogą wiele zdziałać, więc mamy dodatkowe działanie uzupełniające.

 • Z drugiej strony, dobry krem na cellulit może bardzo pomóc w zakresie krążenia krwi/drenażu limfatycznego, lipolizy, zapalenia i zwłóknienia (do pewnego stopnia), na które również działają zabiegi, mamy więc do czynienia z działaniem synergicznym.

Dobry krem na cellulit działa wolniej, ale jest bardziej ekonomiczny.

Dobry krem na cellulit potrzebuje więcej czasu, aby przynieść rezultaty, ale jest o wiele bardziej ekonomiczny.

Skuteczność kremu na cellulit zależy od rodzaju użytych składników aktywnych, ich stężenia w produkcie oraz łącznej liczby użytych substancji aktywnych.

Przykłady skutecznych składników aktywnych o działaniu antycellulitowym obejmują:

 • kofeina liposomalna

 • ekstrakty z gotu kola

 • forskolina

 • ekstrakty z kasztanowca

 • i kurkumina, wśród wielu innych.

Krem, który zawiera jak najwięcej tych składników aktywnych, a być może także innych, w wysokich stężeniach, zapewni maksymalne rezultaty.

Skuteczność zależy również od reakcji organizmu, stylu życia i stopnia zaawansowania cellulitu. Dobry krem na cellulit będzie kosztował około 50-100 funtów za dwutygodniowy zapas na jeden obszar, a ponieważ kremy działają wolniej, zazwyczaj potrzeba sześciu butelek, aby uzyskać rezultaty porównywalne z rezultatami zabiegów, co oznacza, że całkowity koszt wyniesie około 300-600 funtów.

Ponownie, wysokie ceny nie oznaczają automatycznie jakości ani skuteczności, przy czym bardzo tanie produkty są zazwyczaj całkowitą stratą pieniędzy, a bardzo drogie - częściową stratą pieniędzy.

Przy stosowaniu kremu dwa razy dziennie dobre, długotrwałe rezultaty będą widoczne po około 6-12 tygodniach.

Można więc powiedzieć, że kremy są bardziej efektywne pod względem kosztów, ale nie są skuteczne, jeśli się spieszysz. Niezależnie od szybkości osiągania rezultatów, kremy są bardziej ekonomiczne.

 • Dobry krem na cellulit może również pomóc w zwalczaniu glikacji, uszkodzeń wywołanych przez wolne rodniki i zwłóknień, w przypadku których zabiegi nie mogą wiele zdziałać, mamy więc dodatkowe działanie uzupełniające.

 • Z drugiej strony, dobry krem na cellulit może w znacznym stopniu wspomóc krążenie krwi/drenaż limfatyczny, stany zapalne, lipolizę i ujędrnianie skóry, w przypadku których zabiegi również działają, mamy więc do czynienia z działaniem synergicznym.

Natychmiastowe i długotrwałe rezultaty

Oczywiście, pewne natychmiastowe, krótkoterminowe rezultaty mogą być widoczne już po kilku godzinach, zarówno w przypadku zabiegów, jak i kremów, a pierwsze długotrwałe rezultaty mogą pojawić się już po 2 tygodniach w obu przypadkach.

Jednak w celu uzyskania długotrwałych, dobrych rezultatów zwykle zaleca się wyżej wymienioną liczbę sesji lub aplikacji kremu.

Stopień zaawansowania cellulitu: kremy a zabiegi

 • Łagodne przypadki mogą wymagać mniejszej liczby zabiegów (nawet tylko 3x), a ciężkie przypadki mogą wymagać większej liczby zabiegów (nawet 24x).

 • To samo dotyczy kremów: łagodne przypadki mogą wymagać tylko jednego miesiąca stosowania kremu, podczas gdy bardzo ciężkie przypadki mogą wymagać nawet 6 miesięcy stosowania, aby uzyskać dobre wyniki.

Poprawa, a nie likwidacja cellulitu

Należy zauważyć, że wbrew błędnym informacjom w prasie i Internecie, cellulitu nie można całkowicie wyeliminować ŻADNĄ metodą, dlatego mówimy tu o poprawie w zależności od stopnia zaawansowania cellulitu, a nie o jego całkowitym usunięciu.

Natychmiastowe cuda nie istnieją

I zdecydowanie nie mówimy tu o natychmiastowych rezultatach po kilku sesjach lub dwutygodniowym stosowaniu, ani o cudownych "przemianach ciała", jak twierdzą niektórzy: istnieją one tylko w świecie fantazji i na fałszywych zdjęciach "przed i po" na Instagramie, robionych przez pozbawionych skrupułów praktyków/firmy.

Zabiegi vs. kremy vs. zabiegi I kremy

Podsumowując, można powiedzieć, że:

 • Wysokiej jakości krem na cellulit oferuje więcej korzyści w stosunku do ceny, ale działa wolniej. Natomiast dobrej jakości zabieg na cellulit jest droższy, ale działa znacznie szybciej.

 • Co więcej, kremy mogą pomagać w inny sposób niż zabiegi, dlatego też połączenie obu tych metod zapewni najszybsze i najbardziej imponujące rezultaty oraz zapewni równowagę pomiędzy stosunkiem jakości do ceny, szybkością rezultatów i skutecznością.

Kremy i zabiegi a dieta i ćwiczenia

Nie powinno to być nawet brane pod uwagę, ponieważ dieta i ćwiczenia są niezbędne, aby kremy na cellulit i zabiegi na cellulit przyniosły efekty.

Dieta i ćwiczenia stanowią podstawę, na której można oprzeć dobry zabieg lub krem, i są niezbędne dla osiągnięcia maksymalnych rezultatów oraz uzyskania najlepszego stosunku jakości do ceny zabiegów i kremów.

Wymaga to:

 • diety bogatej w warzywa, owoce i tłuste ryby, pozbawionej cukru, alkoholu i nadmiernego spożycia kalorii

 • wysokiego poziomu aktywności fizycznej, w tym szybkiego chodzenia i wszelkich energicznych ćwiczeń, takich jak bieganie, jazda na rowerze, wiosłowanie, trening eliptyczny, HIIT itp.

Nie ma sensu wydawać 300 funtów na kremy i/lub 3000 funtów na zabiegi tylko po to, by zniweczyć cały proces złą dietą, alkoholem i brakiem aktywności fizycznej.

Odkryj kremy Celluence®.
Odkryj zabiegi LipoTherapeia® w Londynie
95+ porad ekspertów, jak zredukować cellulit i ujędrnić skórę