Depilacja laserowa : fakty i mity

depilacja laserowa

W ostatnich latach depilacja laserowa jest bardzo popularna i budzi coraz większe zainteresowanie, dlatego warto wiedzieć jak najwięcej o tym, również by skutecznie uniknąć wiary w mity jakie są ciągle przekazywane.

Czy zabieg jest bezpieczny i bezbolesny?

Pojawiają się pytania czy taki zabieg będzie bezpieczny i nie będzie powodował bólu. Jest bezpieczny, laser nie spowoduje żadnych uszkodzeń czy podrażnień skóry, dlatego może być także stosowany w miejscach wrażliwych. Jednocześnie jednak nie będzie całkiem bezbolesny. Dużo zależeć będzie od progu bólu, można ewentualnie zastosować znieczulający żel.

Dlaczego należy wykonać kilka zabiegów?

Pamiętajmy, że włosy nie rosną równocześnie i dlatego w jednym momencie nie będzie się dało usunąć wszystkich włosów. Wykonać trzeba od 3 do 5 zabiegów i jednocześnie im ciemniejsze włosy tym większa skuteczność sięgająca nawet ponad 90%. Można również wykonać zabieg utrwalający efekty.

Jak działa laser, czy zawsze jest taka sama skuteczność?

Laser wnika przez skórę i będzie pochłaniany przez melaninę, a wiec barwnik, który znajduje się we włosach. W ten sposób energia cieplna będzie w stanie zniszczyć trwale cebulki włosa. Stosuje się taki zabiegi by pozbyć się włosów, ale skuteczność może być różna dużo zależy od grubości włosów i jednocześnie ich koloru. Im ciemniejsze tym lepsza skuteczność.

depilacja laser

Jak przygotować się do zabiegu, kiedy nie można go realizować?

Przed wykonaniem zabiegu nie będzie można podrażniać skóry, dlatego nie stosuje się peelingów czy depilatorów elektrycznych. Dzień przed trzeba się jedynie normalnie ogolić. Nie przeprowadza się takiego zabiegu, jeśli ktoś ma problemu ze skaleczeniami, łuszczycą czy bielactwem. Od takiej depilacji muszą się powstrzymać kobiety w ciąży a także osoby, które mają skłonność do przebarwień.

Czy skóra będzie podrażniona, jak dbać o nią po zabiegu?

Zabieg może spowodować, że skóra będzie lekko zaczerwieniona i podrażniona, jednak te objawy mijają po kilkunastu godzinach. W zasadzie nie trzeba stosować środków łagodzących. Po zabiegu nie będzie się można mniej więcej przez cztery tygodnie opalać, dodatkowo należy stosować kremy z dużym filtrem dla ochrony, nie stosuje się środków na bazie alkoholu.

Jak długo trwa naświetlanie i jakie są koszty zabiegu?

Zabieg w zależności od wielkości depilowanej skóry może zająć kilkanaście minut, ale również nawet 3 godziny. Każdy zabieg i jego koszt uzależniony jest od miejsca i powierzchni. Najczęściej to od 140 do 1000 zł. Wybierając gabinet, który będzie go wykonywał warto sprawdzić jakim sprzętem pracuje i czy jest w stanie zagwarantować nam certyfikaty bezpieczeństwa.